Operail pälvis vastutustundliku ettevõtte märgise

Käesoleval nädalal väljastas Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) AS Operailile vastutustundliku ettevõtte pronkstaseme märgise. VEF ühendab ettevõtteid, kelle jaoks on oluline toimida vastutustundlikult, et tagada oma ettevõtte, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus.

VEF arendab alates 2005. aastast Eestis vastutustundliku ettevõtluse temaatikat.  Igal aastal kutsub VEF kõiki ettevõtteid, kes panustavad ühiskonna heaolusse ja arengusse, täitma vastutustundliku ettevõtluse indeksit. Indeks aitab põhjalikult mõtestada oma organisatsiooni ühiskondlikku vastutust keskkondlikus, sotsiaalses ja majanduslikus mõõtmes (ESG – environmental, social, governance). Indeksis osalemine aitab kaasa, et ühiskondlik vastutus saaks osaks üha rohkemate Eesti ettevõtete igapäevasest toimimisest. Eesti maastikul on Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi indeks ainus jätkusuutliku arengu juhtimistööriist ja kvaliteedimärgis omataoliste seas.

VEF indeksi ära täitnud ettevõtete vastutustundlikkust hindab põhjalikult indeksi töögrupp, lävendi ületanud ettevõtetele väljastatakse vastavalt kas kuld-, hõbe- või pronkstaseme märgis. Kokku alustas tänavu ankeedi täitmist ligi 60 ettevõtet, kellest 36 pälvisid märgise.

Operail taotles märgist esimest korda, ettevõttele väljastati pärast põhjalikku hindamisprotsessi vastutustundliku ettevõtte pronkstaseme märgis. Märgis antakse kaheks aastaks.

“Meie jaoks näitab pronkstaseme märgis, et oleme õigel teel – peame vastutustundlikkust ettevõtte oluliseks väärtuseks ja nüüd on meil ka selgemad sihid silme ees, mille suunas järgneva kahe aasta jooksul liikuda,” sõnas ettevõtte juhatuse liige Merle Kurvits.

Fotol: Märgised andis UMA restoranis toimunud pidulikul üritusel üle majandusminister Tiit Riisalo. Operaili märgist olid vastu võtmas personalijuht Natalja Orover-Korjakina ja kommunikatsioonijuht Madiken Oja.

(Allikas: https://operail.com/uudised/operail-palvis-vastutustundliku-ettevotte-margise)

Liikmed