Tallinna Sadam: Tallinna Sadama liitumine GreenDice’iga – vastutustundlik samm kestlikkuse suunas

Tallinna Sadam on astunud järgmise olulise sammu oma kestlikkuse eesmärkide saavutamise teel, liitudes ettevõttega GreenDice, et väärindada kasutatud IT-seadmeid ja edendada vastutustundlikku tegevust.

Tallinna Sadama otsus liituda GreenDice’iga tuleneb sarnastest väärtustest ja kestlikkuse eesmärkidest. Meile on oluline vähendada oma tegevuse keskkonnamõju. Elektroonikajäätmed on maailma kõige kiiremini kasvav jäätmeliik. Ainuüksi 2023. aastal suunasime Tallinna Sadamas ümbertöötlemisse 700 kg elektroonikajäätmeid – osa neist seadmetest oli küll tehniliselt töökorras, kuid meie jaoks moraalselt vananenud.

GreenDice võimaldab meil tõsta elektroonikajäätmete käitlemise taset, suunates kasutusest välja langevad seadmed esmalt hoolduse järel korduvkasutusse kogukondadesse ning seejärel efektiivsesse ringlussevõttu. Samuti võimaldab GreenDice jälgida seadmete teekonda nende kasutusest kuni materjalide ringlussevõtuni.

Koostöö GreenDice’iga aitab Tallinna Sadamal täita ka kestlikkuse aruandluskohustust ning tugevdada vastutustundliku ettevõtte mainet, näidates pühendumust rohepöördele ja sotsiaalsele vastutusele nii kohalike kogukondade kui ka rahvusvaheliste partnerite ees.

Tallinna Sadam on seadnud ambitsioonikad eesmärgid keskkonnasõbraliku ja kestliku tegevuse arendamiseks. Ettevõtte kestliku arengu strateegia hõlmab laia valikut rohe- ja ringmajanduse põhimõtteid, mille elluviimine aitab kaasa nii Läänemere puhtuse säilitamisele kui ka kogukondade heaolule. Üks Tallinna Sadama põhieesmärke on saavutada kliimaneutraalsus aastaks 2050. Selle saavutamiseks on fookuses CO2 emissioonivabad lahendused, sealhulgas kaldavoolu ühendused, mis võimaldavad laevadel sadamas seistes vähendada heitmeid ja energiakulu. Energiatõhususe edendamiseks kasutatakse infrastruktuuri arendamisel taastuvenergiat, näiteks merekütet ja päikeseenergia süsteeme Vanasadama uues kruiisiterminalis.

Ringmajanduse põhimõtete rakendamisel pöörab Tallinna Sadam suurt tähelepanu jäätmete taaskasutusele, võttes eesmärgiks suunata 70% laevajäätmetest ringmajandusse. Jäätmekäitlusprotsessid on loodud nii, et need minimeeriksid merereostust ja suurendaksid ressursside tõhusat kasutust. Lisaks juhib sadam projekte, mis toetavad sadamapiirkondades jäätmete vähendamist ja materjalide korduvkasutust.

(Allikas: https://www.ts.ee/tallinna-sadama-liitumine-greendiceiga-vastutustundlik-samm-kestlikkuse-suunas/)

Liikmed